SKANERY I SYSTEMY CAD/CAM

Dental Wings oferuje trzy różne skanery spełniające indywidualne potrzeby małych, średnich i dużych laboratoriów oraz klinik stomatologicznych. Wszystkie systemy dokładnie przenoszą modele i wyciski w świat cyfrowych uzupełnień i są w pełni zintegrowane z oprogramowaniem DWOS.

SKANER DO MODELI I WYCISKÓW

Najważniejsze cechy systemu 7Series:

 • Precyzyjne skanowanie zarówno modeli, jak i wycisków;

 • Wbudowany komputer z procesorem 64-bit;

 • Wysoka produktywność dzięki możliwości jednoczesnego skanowania i projektowania;

 • Automatyczny tryb multi-die: do 30 elementów zeskanowanych i zaprojektowanych w ciągu 13 minut bez ingerencji użytkownika;

 • Łatwa komunikacja między klinikami i laboratoriami, możliwość outsourcingu dzięki DWOS Connect;

 • Artykulator SAM® SE w zestawie;

 • Certyfikowany przez Straumann (plug-in CARES®), 3M ESPE (centra frezowania Lava ™) i Dentsply (ATLANTIS™).

SKANER 7SERIES

Ten uniwersalny skaner do modeli i wycisków cechuje się niezwykłą wszechstronnością skanowania, szybkością i dokładnością oraz szerokim zakresem możliwości w projektowaniu uzupełnień.

 
Niespotykana wydajność

Niezależnie od tego, czy jest to pojedyncza preparacja, pełny model gipsowy, czy dowolny wycisk, 7Series skutecznie wychwyci nawet najmniejsze detale na skanowanym elemencie. Skanuje preparacje o doskonałym odwzorowaniu krawędzi, zapewniając najlepsze możliwe dopasowanie pracy finalnej.

Wydajność skanera 7Series jest wynikiem połączenia wieloletniego doświadczenia w dziedzinie cyfrowej protetyki z najnowocześniejszymi komponentami technologicznymi. Układ optyczny, składający się z lasera i dwóch ultraszybkich kamer pomiarowych, działający swobodnie w pięciu osiach zapewnia doskonały dostęp do trudno dostępnych miejsc na modelach i wyciskach. Komora skanowania jest wystarczająco duża(140x140x140mm), aby zeskanować nawet największe modele.

Szeroki zakres zastosowań

7Series jest przystosowany do odbierania cyfrowych wycisków od klinik stomatologicznych i do całkowicie cyfrowej pracy. System zawiera wszechstronny pakiet oprogramowania DWOS, umożliwiający technikowi dentystycznemu projektowanie koron i mostówprotez szkieletowych, belek i mostów z poziomu implantu i wielu innych uzupełnień. Elementy do produkcji można generować w otwartym systemie plików STL lub formatach partnerskich.

 

SKANER DO MODELI
SKANER 3SERIES

Kompaktowy skaner 3D posiada wbudowany wydajny komputer i oferowany jest w elastycznej konfiguracji modułów CAD. Zaprojektowany, aby rozwijać się wraz z rosnącymi potrzebami laboratorium, jest przystępnym rozwiązaniem, którego możliwości można rozwinąć w dowolnym momencie, zaopatrując go w dodatkowe moduły.

Najważniejsze cechy systemu 3Series:

 • Precyzyjne skanowanie modeli (w tym wax-up'ów);

 • Wbudowany komputer z procesorem 64-bit;

 • Wysoka wydajność dzięki możliwości jednoczesnego skanowania i projektowania;

 • Automatyczny tryb multi-die: do 12 elementów zeskanowanych i zaprojektowanych w 8 minut bez ingerencji użytkownika;

 • Wsparcie pracy na dwóch modelach roboczych;

 • Elastyczne możliwości projektowania: w razie potrzeby  możesz dodać kolejne moduły DWOS CAD;

 • Łatwa komunikacja między klinikami i laboratoriami oraz możliwość outsourcingu dzięki DWOS Connect.

 
Elastyczny i niedrogi system laboratoryjny

3Series to podstawowy skaner do modeli gipsowych dostarczany z aplikacją DWOS Korony i Mosty jako podstawowym modułem.

Zapewnia on maksymalną elastyczność laboratorium, które chce stosować technologię CAD/CAM we własnym zakresie, przy jednoczesnym utrzymaniu zminimalizowanych kosztów. Wraz z rozwojem firmy i rosnącymi wymaganiami, można zainstalować dodatkowe moduły do projektowania.

Optymalna technologia skanowania
 

Skaner 3Series to niewielkie urządzenie do użytku laboratoryjnego, z najnowocześniejszą technologią, opartą na 64-bitowym procesorze i szybkiej kamerze pomiarowej, która szybko wytwarza wysokiej jakości skany modeli i wax-up'ów objętości do 90x90x90mm

 

SKANER iSERIES
SKANER DO WYCISKÓW

Stworzony, aby umożliwić klinikom przejście na technologię cyfrową bez rezygnacji z pobierania klasycznych wycisków, system ten upraszcza dostęp do świata cyfrowych uzupełnień, który zwykle jest kojarzony ze skanerami wewnątrzustnymi.

Najważniejsze cechy systemu iSeries:

 • Precyzyjne skanowanie wycisków;

 • Komputer z procesorem 64-bit;

 • Technologia "Blue Laser Ilumination"

 • 2 ultraszybkie kamery pomiarowe

 • Elastyczne możliwości projektowania: można rozbudować go o aplikacje DWOS CAD;

 • DWOS Connect umożliwia łatwą komunikację między kliniką a laboratorium.

 

Optymalna technologia skanowania w systemie iSeries uwzględnia różnorodne ograniczenia napotykane podczas skanowania wycisków, w tym przypadki z głębokimi kieszonkami dziąsłowymi. System iSeries posiada wbudowany wydajny komputer, dwie zaawansowane kamery pomiarowe, pięć ruchomych osi i kamerę wideo do podglądu obszaru skanowania na żywo.

Zoptymalizowana technologia skanowania
Skanowanie wycisków w gabinecie: najprostszy sposób na cyfrowe uzupełnienia

Dzięki łatwości obsługi, ten skaner pozwala personelowi medycznemu szybko przekształcać tradycyjne wyciski w trójwymiarowe skany. Po zakończeniu skanowania dane są automatycznie przesyłane do wybranego laboratorium przez platformę DWOS Connect. W ciągu kilku sekund laboratorium otrzymuje wszystkie niezbędne informacje kliniczne do wykonania zalecanych uzupełnień - prościej być nie może.W cyfrowym skanerze klinicznym możliwe jest również zainstalowanie aplikacji DWOS CAD. Dzięki otwartemu formatowi plików STL mamy szerokie możliwości wytwarzania uzupełnień we własnym zakresie.