Freeform PRO2 to profesjonalna drukarka 3D do  zastosowań produkcyjnych, oferująca wysoką rozdzielczość, szybkość i niezawodność.

Zakres ruchu X, Y, Z: 96 × 54 × 200mm/119 × 67 × 200mm/144 × 81 × 200mm
Rozmiar piksela X, Y: 50μm/62μm/75μm
Regulacja grubości warstwy: co 1μm
Źródło światła: 405nm UV LED/385nm UV LED (wersja UV)
System materiałów: otwarty
Pliki wejściowe: STL, SLC i Stomp
Oprogramowanie: Asiga Composer w komplecie
Sieć: Wifi i Ethernet
Przeznaczenie: Protetyka, medycyna, jubilerstwo i audiologia
Wymiary urządzenia: 45 × 49 × 80cm
Masa: 45kg
Wymiary w opakowaniu: 55 × 59 × 90cm
Zasilanie: 12 VDC 10A

Informacje techniczne:
Technologia SAS ™:

Opracowana przez Asigę technologia Slide and Separate(SAS ™) stanowi przełom w dziedzinie druku 3D, pozwalając na uzyskanie dużego obszaru budowy i najniższych możliwych naprężeń działających na elementy podczas druku w układzie odwróconej stereolitografii, co skutkuje możliwością stosowania mniejszej ilości podpór i jeszcze większą dokładnością.

Możliwości ASIGA PRO2:

Bezszczotkowy serwomotor osi Z umożliwia precyzyjne regulowanie grubości warstwy z dokładnością 1 μm aż do 200 nm, co sprawia że PRO2 ™ jest niezrównana pod względem dokładności wydruków.

Drukarka posiada otwarty system materiałów, pozwala na korzystanie z żywic różnych dostawców. Prosta i szybka zmiana materiału, trwa tylko 30 sekund.

Freeform PRO2 ™ to prawdziwe laboratoryjne urządzenie z połączeniem Ethernet dla ułatwionego udostępniania urządzenia w sieci. Urządzenie pracuje w niemal całkowitej ciszy, druk jest bezwonny i nie wymaga dodatkowych urządzeń takich jak wyciągi.

Gwarancja jakości:

ASIGA gwarantuje ​bezpłatną i nieograniczoną dożywotnią pomoc techniczną, zarówno ze strony supportu ASIGA, jak i lokalnych dealerów, takich jak LUXDENT.

Freeform PRO2 ™ jest standardowo objęty pięcioletnią gwarancją na projektor UV LED.